Wrocławska Fundacja Filmowa to nasza wspólna przygoda z kinem. Uwielbiamy sztukę filmową i staramy się przekuwać pasję w działanie. Tworzymy projekty, organizujemy wydarzenia, opowiadamy o tym, co w dziedzinie filmu zasługuje na dostrzeżenie.

W naszej organizacji swoje siły łączą miłośnicy kina o różnych kompetencjach. W fundacyjnym zespole znajdziecie animatorów/-ki kultury, menadżerów/-rki kultury, producentów/-tki filmowych/-e, krytyków/-czki filmowych/-e, filmoznawców/-czynie. Od 2012 roku staramy się prezentować niekomercyjne fabuły, angażujące dokumenty, piękne i mądre animacje, a w tym pamiętać, że największego wsparcia potrzebują młodzi twórcy, którzy dopiero zaczynają ze swoją wrażliwością przedostawać się do widza. Troską otaczamy krótkie metraże, jako formę filmową niemieszczącą się w repertuarach kin.

Temu służą konkursy „Okiem Młodych” dla młodych twórców fabuł, dokumentów i animacji, odbywające się w ramach organizowanego przez nas (wspólnie ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury) Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM. Poprzez projekt „Polish Cinema for Beginners” pokazujemy najbardziej wartościowe polskie kino pełnometrażowe obcokrajowcom. Za to działanie otrzymaliśmy w 2016 roku nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Edukacja filmowa”. Od 2014 roku organizujemy festiwal MIASTOmovie, w ramach którego starannie wyselekcjonowane filmy dokumentalne otwierają dyskusję o wyzwaniach współczesnych polskich miast. W kolejnych latach do zestawu naszych działań dochodziły kolejne inicjatywy – mniejsze lub większe. W tej chwili fundacyjna rodzina projektowa to również osiedlowe sekretne pokazy filmowe pod szyldem Spółdzielni Kinowej „Ołbin” oraz „Dolnośląskie Spacery Filmowe”, próba opowiedzenia dorobku filmowego naszego regionu. Zdarza nam się wspierać ciekawe tytuły w dziedzinie dystrybucji. Przymierzamy się do pierwszych kroków na rynku wydawniczym.

Wszystko to, żeby we Wrocławiu i w regionie dolnośląskim oglądane były wartościowe filmy, a po projekcji tworzyły się komfortowe warunki do spotkań i rozmów o kinie. Bądźcie z nami!

Lech Moliński, Paweł Kosuń, Julia Bartosz, Weronika Sowińska

Zarząd Wrocławskiej Fundacji Filmowej

WROCŁAWSKA FUNDACJA FILMOWA

ul. Tadeusza Kościuszki 35A / I piętro
50-011 Wrocław
tel. 531 291 806
wrocff@wrocff.com.pl