Wrocławska Fundacja Filmowa to nasza wspólna przygoda z kinem. Uwielbiamy film i staramy się przekuwać pasję w działanie. Tworzymy projekty, organizujemy wydarzenia, opowiadamy o tym, co w dziedzinie filmu zasługuje na dostrzeżenie.

MIASTOmovie

MIASTOmovie to projekt, w którym film dokumentalny stanowi punkt wyjścia do rozmowy o mieście i refleksji na temat architektury, urbanistyki, wyzwań dla współczesnych organizmów miejskich. Najważniejszym elementem jest coroczny festiwal odbywający się w Kinie Nowe Horyzonty oraz w przestrzeniach Wrocławia.

Polish Cinema for Beginners

Polish Cinema for Beginners to lokalna inicjatywa kulturalna i pierwszy tego typu projekt, zarówno we Wrocławiu, jak i w skali całego kraju. Projekt skierowany jest bezpośrednio do obcokrajowców i odbywa się w języku angielskim. Prestiżu dodaje imprezie uczestnictwo wybitnych ekspertów ze świata kina i nie tylko.

Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM

Festiwal, który powstał z inicjatywy władz miasta, pragnących stworzyć mieszkańcom Świdnicy okazję na dostęp do polskiego i światowego kina najwyższej próby. Łączymy wydarzenie o przystępnej, włączającej formule z prezentacją kina artystycznego z Polski i Europy.

Dolnośląskie Spacery Filmowe

Za pośrednictwem wycieczek po regionie, spacerów po miastach i miasteczkach oraz opracowanych szlaków, ułatwiamy dostęp do filmowego bogactwa Dolnego Śląska.

Spółdzielnia Kinowa Ołbin”

Spółdzielnia Kinowa „Ołbin” to projekt służący integracji nowych mieszkańców najgęściej zaludnionego wrocławskiego osiedla. W ramach działania odbywają się sekretne projekcje filmowe w różnych miejscach Ołbina, gdzie kiedyś istniały dwa kina. Projekt odbywa się przy wsparciu Stowarzyszenia Żółty Parasol.

KINO OBJAZDOWE

Lata doświadczeń w organizacji pokazów zarówno kinowych, jak i plenerowych sprawiły, że nie straszna nam żadna przestrzeń – dysponujemy sprzętem, dzięki któremu możemy zorganizować kino niemal wszędzie.

WROCŁAWSKA FUNDACJA FILMOWA

ul. Tadeusza Kościuszki 35A / I piętro
50-011 Wrocław
tel. 531 291 806
wrocff@wrocff.com.pl