Wrocławska Fundacja Filmowa to nasza wspólna przygoda z kinem. Uwielbiamy film i staramy się przekuwać pasję w działanie. Tworzymy projekty, organizujemy wydarzenia, opowiadamy o tym, co w dziedzinie filmu zasługuje na dostrzeżenie.

W naszej organizacji siły łączą miłośnicy kina o różnych kompetencjach. W fundacyjnym zespole znajdziecie animatorów/-ki kultury, menadżerów/-rki kultury, producentów/-tki filmowych/-e, krytyków/-czki filmowych/-e, filmoznawców/-czynie. Od 2012 roku prezentujemy niekomercyjne fabuły, angażujące dokumenty, piękne i mądre animacje. Pamiętamy, że największego wsparcia potrzebują młodzi twórcy, którzy dopiero zaczynają ze swoją wrażliwością dotrzeć do widza. Troską otaczamy krótkie metraże jako formę filmową niemieszczącą się w repertuarach kin. 

Temu służą konkursy „Okiem Młodych” dla początkujących twórców fabuł, dokumentów i animacji, odbywające się w ramach organizowanego przez nas (wspólnie ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury) Festiwalu Filmowego SPEKTRUM. W projekcie „Polish Cinema for Beginners” pokazujemy najbardziej wartościowe polskie kino pełnometrażowe obcokrajowcom. Za to działanie otrzymaliśmy w 2016 roku nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Edukacja filmowa”. Od 2014 roku organizujemy festiwal MIASTOmovie, w ramach którego starannie wyselekcjonowane filmy dokumentalne otwierają dyskusję o wyzwaniach współczesnych polskich miast. W tej chwili fundacyjna rodzina projektowa to również osiedlowe pokazy filmowe pod szyldem Spółdzielni Kinowej „Śródmieście” oraz „Dolnośląskie Spacery Filmowe”, próba opowiedzenia dorobku filmowego naszego regionu. Jako dystrybutorzy wspieramy tytuły godne przedstawienia polskim widzom. 

Wszystko to, żeby we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku prezentowane były wartościowe filmy, a projekcjom towarzyszyły komfortowe warunki do spotkań i rozmów o kinie. Bądźcie z nami!

 

Lech Moliński, Paweł Kosuń, Julia Bartosz

Zarząd Wrocławskiej Fundacji Filmowej

WROCŁAWSKA FUNDACJA FILMOWA

ul. Tadeusza Kościuszki 35A / I piętro
50-011 Wrocław
tel. 531 291 806 
wrocff@wrocff.com.pl