Poruszający film Smarzowskiego 8 listopada podczas Polish Cinema for Beginners

Polish Cinema for Beginners

roza_web
Kolejny pokaz w ramach jesiennego sezonu Polish Cinema for Beginners odbędzie się w Kinie Nowe Horyzonty już 8 listopada. Trzecią miłosną historią, którą widzowie zobaczą podczas zatytułowanej „Polish Love” edycji, będzie „Róża” Wojciecha Smarzowskiego. Bilety w sprzedaży.
Schyłek II wojny światowej. Tadeusz (Marcin Dorociński) – powstaniec, który w wojennej pożodze stracił wszystko – chcąc powiadomić o śmierci przyjaciela jego żonę, trafia na Mazury. Na ziemiach, nad którymi jeszcze niedawno powiewała niemiecka flaga, poznaje Różę (Agata Kulesza), wdowę po żołnierzu Wehrmachtu. Mazurka oferuje mu schronienie pod swoim dachem, z czasem rodzi się między nimi uczucie. Tylko czy w powojennych realiach świat wokół pozwoli na miłość dwojga ludzi z różnych stron frontu? W „Róży”, podobnie jak w o kilka lat młodszym „Wołyniu”, Wojciech Smarzowski tworzy zniuansowany obraz historii, który wyklucza jednoznaczne osądy czy podziały.
Zwiastun filmu „Róża”: https://youtu.be/YabIQeyCkBo
Organizowany od 2012 roku Polish Cinema for Beginners to pierwszy w skali całego kraju program filmowy tak bezpośrednio zwracający się do odbiorców obcojęzycznych, którzy często nie mieli wcześniej okazji poznać największych arcydzieł polskiej kinematografii, ale i kultowych klasyków naszej popkultury. Pokazy Polish Cinema for Beginners poprzedzone są zawsze wprowadzeniem eksperta, przybliżającym tematykę i kontekst filmu, a podsumowane dyskusją, podczas której widzowie mogą rozwiać wątpliwości lub po prostu porozmawiać o tym, co zobaczyli na ekranie. Za koncepcję programową PCFB odpowiada Adam Kruk – krytyk filmowy, dziennikarz i filmoznawca, laureat Grand Prix w Konkursie o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka, członek FIPRESCI.
Pokaz „Róży” odbędzie się 8 listopada o godzinie 19:00 w Kinie Nowe Horyzonty. Bilety w cenie 17 złotych nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie KinoNH.pl. Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na: PolishCinema.com.pl i facebook.com/PolishCinema. Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa, a wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Wrocław.
Do zobaczenia w kinie!
Polish_Cinema_Social_Róża-09