Pokaz „Imagine” w ramach PCFB z gościem specjalnym

Polish Cinema for Beginners

lisbon
Już w najbliższy czwartek za sprawą Polish Cinema for Beginners przeniesiemy się do Portugalii. Kolejnym filmem, który zaprezentowany zostanie w Kinie Nowe Horyzonty podczas 9. sezonu przeglądu, będzie osadzone w Lizbonie „Imagine” w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego. W pokazie udział weźmie autor muzyki do filmu – Tomasz Gąssowski.
 
 
Charyzmatyczny instruktor niewidomych Ian (angielski aktor Edward Hogg) przybywa do Lizbony, by uczyć mieszkańców ośrodka dla ociemniałych techniki echolokacji – omijania przeszkód dzięki zjawisku echa akustycznego, pozwalającego na swobodne poruszanie bez użycia wzroku. Szybko staje się idolem mieszkających w murach szkoły niewidomych dzieciaków, budzi także zainteresowanie pięknej Evy (Alexandra Maria Lara). Pojawia się jednak wątpliwość: czy Ian jest mesjaszem czy szarlatanem? Pomaga rozbudzać nadzieje i mierzyć się z rzeczywistością czy wystawia wychowanków na niebezpieczeństwo?
Powstały w międzynarodowej koprodukcji trzeci film Andrzeja Jakimowskiego – jednego z najbardziej cenionych na świecie polskich autorów o wyrazistym, skupionym stylu – stawia pytania natury egzystencjalnej i tworzy magiczny portret portugalskiej stolicy. Premiera „Imagine” odbyła się na festiwalu w Toronto, następnie nagrodzono go za reżyserię na Warszawskim Festiwalu Filmowym.
Zwiastun filmu „Imagine”: https://www.youtube.com/watch?v=7UsYPjF4u9U
 
Gościem specjalnym będzie Tomasz Gąssowski – muzyk, kompozytor, producent muzyczny i filmowy, członek Polskiej Akademii Filmowej. Blisko współpracuje  z Andrzejem Jakimowskim, którego filmy koprodukuje i pisze do nich muzykę. Tytuły, takie jak „Zmruż oczy” (2003), „Sztuczki” (2007) oraz „Imagine” (2012), były wielokrotnie nagradzane w Polsce i na świecie. Zajmuje się także reżyserią – jego krótkometrażowy „Baraż” (2016), wyprodukowany przez Studio Munka, nagrodzony został podczas tegorocznego festiwalu Transatlantyk w Łodzi.
Pokaz „Imagine” odbędzie się 16 listopada o godzinie 20:00 w Kinie Nowe Horyzonty. Bilety nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie KinoNH.pl. Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na: PolishCinema.com.pl i facebook.com/PolishCinema. Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa.
Do zobaczenia w kinie!