To My

Łączy nas miłość do kina i dążenie do przekształcenia swojego otoczenia na lepsze. Pracujemy razem, każdy w obszarze działań, w którym czuje się najlepiej. Wrocławska Fundacja Filmowa to zespół ludzi sprawnie realizujących założone cele.


PREZES FUNDACJI / FUNDATOR

Dyrektor Świdnickiego Festiwalu SPEKTRUM oraz Festiwalu OKIEM MłODYCH. Współorganizator nagrodzonego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej cyklu Polish Cinema for Beginners. Dziennikarz i producent filmowy – działający w firmie producenckiej Centrala. Podczas studiów pracował w TVP 3 Wrocław oraz niemieckiej telewizji RBB z siedzibą w Berlinie. Oprócz tego pisał do „Machiny” oraz niemieckiego dziennika „Schwaebisches Tagblatt”. Współautor książki o twórczości Luisa Buñuela. Po ukończeniu studiów na wydziale filologii hiszpanńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, podjął pracę jako kierownik produkcji filmowej. Współpracował przy produkcji kilku filmów dokumentalnych i fabularnych. Absolwent Mistrzowskiej Szkoły Andrzeja Wajdy na kierunku produkcji kreatywnej. Stypendysta MFG-Film Foerderung Baden-Wuertemberg. Uczestnik Atelier Ludwigsburg-Paris, absolwent francuskiej La Femis oraz londyńskiej NFTS – jako producent filmowy.


WICEPREZES FUNDACJI / FUNDATOR

Animator kultury, organizator wydarzeń filmowych, popularyzator turystyki filmowej. Współzałożyciel i wiceprezes Wrocławskiej Fundacji Filmowej. W latach 2011-2018 dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”, od 2015 r. dyrektor artystyczny festiwalu SPEKTRUM. Współtwórca projektów: „Akademia Filmu Dokumentalnego MOVIEWRO”, „Polish Cinema for Beginners”, „MIASTOmovie”, „Kinematograf Wrocławski”, „Spółdzielnia Kinowa Ołbin”, „Dolnośląskie Spacery Filmowe”. Pracował także przy festiwalu filmowym Millennium Docs Against Gravity i BRAVE CINEMA, odbywającym się w ramach Brave Festivalu. W latach 2012-2018 zasiadał w kapitule nagrody WARTO – przyznawanej talentom filmowym z Dolnego Śląska. Laureat pierwszej edycji konkursu „30 Kreatywnych Wrocławia”, „Człowiek Roku 2015” w kategorii Kultura wg portalu TuWrocław.com. W 2017 r. prowadził Kinoteatr Zdrowie Sokołowsko. Wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii „Animacja i edukacja kulturalna” za rok 2018.


WICEPREZES FUNDACJI / FUNDATOR

Producentka i kierownik produkcji kilku filmów fabularnych i ponad dwudziestu dokumentalnych, prezentowanych i zdobywających nagrody na międzynarodowych festiwalach w Polsce i za granicą. Współzałożycielka Centrali, Stowarzyszenia Film 1,2 i Wrocławskiej Fundacji Filmowej. W wolnych chwilach (o ile takie w ogóle istnieją) próbuje realizować swoje prospołeczne skrzywienia – np. zagadnienia edukacji demokratycznej.


PROGRAMER

Krytyk filmowy, wykładowca, animator kultury. Publikował m.in. w „Dwutygodniku”, „Kinie”, „Filmie”, „Ekranach”, „Kwartalniku Filmowym” czy „Filmwebie”, za działalność krytyczną wyróżniony Nagrodą im. Krzysztofa Mętraka (2012) i nominacją do Nagrody Polskiego Instytutu Filmowego (2018). Wykłada na Uniwersytecie Wrocławskim, w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, Akademii Filmowej, Filmotece Szkolnej i w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Reporter z najważniejszych filmowych festiwali na świecie, współpracownik licznych polskich wydarzeń filmowych. Kurator przeglądu BRAVE Cinema, projektu Polish Cinema for Beginners (Nagroda PISF w kategorii edukacja filmowa 2016) i wrocławskiej edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Członek Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI, Wrocławskiej Fundacji Filmowej i Stowarzyszenia Dante Alighieri.


KOORDYNATORKA

Absolwentka Filologii Hiszpańskiej i Filologii Francuskiej (Uniwersytet Wrocławskiego, Wrocław) oraz Wrocławskiej Szkoły Fotografii afa. W 2018 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie Animacji i edukacji kulturalnej oraz finalistka Konkursu Fotografii Teatralnej organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Od 2015 roku pracowała w Brave Festival jako asystentka producenta, w latach 2016-2017 roku jako Producentka Wykonawcza; od 2014 roku – jako Koordynatorka Projektów dla TIFF Festival i TIFF Center; od 2017 – jako koordynatorka projektów Fundacji Jubilo oraz Wrocławskiej Fundacji Filmowej. Pomysłodawczyni Brave Together – twórczego projektu integracyjnego, działającego od 2016 roku, który od 2019 roku działa pod nazwą Be Together w Fundacji TIFF Collective. Współtwórczyni kolektywu artystycznego „Odkrytki. Kochanym ciotkom”, który w latach 2014-2016 czterokrotnie wygrał dofinansowanie z Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 w ramach programu mikroGRANTy na projekty fotograficzne oraz projektu Zmapuj Siebie – wspomagającego licealistki w mapowaniu swoich możliwości i decydowaniu o przyszłości, dwukrotnie dofinansowanego przez Fundusz Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych w ramach projektu TrasnferHUB (2018, 2019) oraz przez Fundusz Feministyczny (2019). Od 2014 roku animatorka i prowadząca warsztaty fotograficzne dla dzieci, młodzieży i seniorów w ramach TIFF Academy. Prowadziła też warsztaty dla Klubu Młodzieżowego Stowarzyszenia Żółty Parasol, Wrocławskich Ścieżek Tolerancji, Narodowego Forum Muzyki, Makerspace Pralni w Sokołowsku. Zaangażowana w organizację MIASTOmovie, Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy, 15. Biennale Sztuki Mediów WRO, TIFF Festival 2013, 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Nowe Horyzonty”, „Dni Afryki w Olsztynie”, AfryKamer, Asymmetry Festival. Bierze udział w licznych projektach wydawniczych (tłumaczenia, redakcja, korekta, fotografie).


PUBLIC RELATIONS

Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych na kierunku politologia (specjalizacja: media i dziennikarstwo) oraz Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na kierunku dziennikarstwo (specjalizacja: communication design).
Od 2010r. związana z Festiwalem „Okiem Młodych” (od 2011 r. z fundacją Visionica – później WrocFF), początkowo jako wolontariusz, w 2016 r. zajmowała się promocją i tworzeniem kampanii w mediach społecznościowych. Od 2017 r. jest odpowiedzialna za promocję i kontakt z mediami podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” i Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM. W 2017 r. rozpoczęła współpracę z Fundacją Ładne Historie, w której w projekcie Posłuchane zajmuje się promocją i kontaktem z mediami. W roku 2017 zajmowała się także promocją Dolnośląskiego Festiwalu Młodego Widza w Sokołowsku. Od początku 2017 r. jest również związana z wrocławskim oddziałem międzynarodowej inicjatywy Sofar Sounds, w której odpowiada za social media oraz lokacje.
Od 2017 r. związana z łódzką firmą Centrala Film, w której pracuje jako asystent produkcji filmowej. Człowiek-ogarniacz, miłośniczka odkrywania nowych zespołów muzycznych, nie znosi nudy.


PUBLIC RELATIONS

Dziennikarz muzyczny i kulturalny. Od 2012 do 2013 roku redaktor naczelny serwisu kulturalnego Gpunkt.pl, wcześniej szef muzyczny wrocławskiego Radia LUZ. Współpracuje m.in. z „ArtBusiness” i „Piana Magazine”, współtworzy też bloga o popkulturze Popvictims.pl. Prelegent, moderator debat, spotkań autorskich i konferencji prasowych o tematyce muzycznej i filmowej (m.in. m.in. festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty, Eklektik Session, Akademia Filmu Dokumentalnego „MovieWro”, Podwodny Wrocław, Wrocławski Sound, Wrocławski Festiwal Gitarowy). Rzecznik prasowy instytucji i wydarzeń kulturalnych (CRZ Krzywy Komin, DOK.Incubator 2013, Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 – programy „Miasto Przyszłości / Laboratorium Wrocław” i „Cyber Akademia”). Organizator i przewodniczący kapituły przyznającej Szczyt Kultury – nagrodę dla wrocławskich i dolnośląskich animatorów kultury. Autor objętego honorowym patronatem ambasad Australii i Nowej Zelandii programu „Siódmy Kontynent”.


KURATORKA

Absolwentka socjologii, historii sztuki, kulturoznawstwa o specjalizacji performatyka oraz communication design na Uniwersytecie Wrocławskim, animatorka i menadżerka kultury. Przez kilka lat współpracowała z Wrocławskim Teatrem Współczesnym przy organizacji Festiwalu Teatralnego DIALOG. Od 2013 roku współtworzyła Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów Wroclove Design. Pracowała w CRZ Krzywy Komin we Wrocławiu, gdzie zajmowała się współtworzeniem programu oraz pozyskiwaniem środków na działalność. Koordynatorka projektu trzymiesięcznych warsztatów dla dzieci i młodzieży z zakresu edukacji przestrzennej – KIDS DESIGN SPACE oraz drugiej edycji międzynarodowego projektu FRESH DESIGN – Młoda Europa o designie, warsztatów i wystawy studentów uczelni projektowych i architektonicznych z Czech, Słowacji, Niemiec, Węgier, Ukrainy i Polski. Od 2014 roku współtworzy Wrocławską Fundację Filmową, w której odpowiada za współprogramowanie Festiwalu filmów o mieście i architekturze – MIASTOmovie oraz działania kulturalno-społeczne przy innych projektach organizacji. W latach 2015-2016 koordynowała projekty wymiany rezydencyjnej prowadzone we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku w ramach Programu Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro (Europejska Stolica Kultury 2016). Od 2017 roku koordynatorka ogólnomiejskiego Programu Współorganizacji Projektów Mikrogranty, którym od 2018 roku kieruje w Strefie Kultury Wrocław. Zaangażowana w liczne lokalne projekty społeczne o charakterze animacyjnym, edukacyjnym, kulturotwórczym. Zwolenniczka „Wrocławia osiedlowego”, otwarta na wszelką współpracę międzysektorową.


KOORDYNATORKA

Studentka kierunku Kultura i Praktyka Tekstu: Twórcze pisanie i edytorstwo. Zajmuje się tłumaczeniami pisemnymi i produkcją wydarzeń kulturalnych. Związana z Wrocławską Fundacją Filmową, współpracuje z Fundacją Art Transparent i Fundacją TIFF Collective. Odpowiadała za centrum festiwalowe i wolontariuszy podczas 16. Przeglądu Sztuki SURVIVAL, przeglądu BRAVE CINEMA 2018, TIFF Festivalu 2018. Zaangażowana w organizację Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy, MIASTOmovie i Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM.

KOORDYNATORKA

Fundraiserka, animatorka kultury, doradczyni organizacji pozarządowych. Od wielu lat zaangażowane w wiele projektów artystycznych i społecznych. Uwielbia jeść śniadania i z zapałem propaguje ten zwyczaj. W jej domu, wśród roślin i zwierząt, zawsze jest z kim pogadać przy stole. I choć twierdzi, że mogłaby mieszkać w dziesiątkach miejsc na świecie, to jednak większość z nich jest na Dolnym Śląsku.


KURATORKA WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH / KOORDYNATORKA

Absolwentka kulturoznawstwa o specjalizacji “kultura i media” na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów podyplomowych menedżerów kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od 2014 roku współtworzy i współpracuje z Wrocławską Fundacją Filmową jako kurator wydarzeń towarzyszących.
W 2014-2017 odpowiadała za programowanie sceny muzycznej Miejskiego Festiwalu MIASTOmovie: wro oraz działania kulturalno-społeczne przy innych projektach organizacji, m.in. Festiwal Filmowy Spektrum czy Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Okiem Młodych. Od 2017 roku koordynatorka projektu edukacyjnego Polish Cinema for Beginners.
W okresie 2015-2016 związana była z Biurem Festiwalowym Impart 2016 jako specjalista ds. projektów sztuk wizualnych. W 2016 roku podjęła współpracę z Fundacją Ładne Historie, w której pełni rolę producenta wykonawczego projektów: Posłuchane oraz Lekcje Sztuki.
Współpracuje również z organizacjami pozarządowymi jako koordynator wydarzeń muzycznych, a także pełni funkcję managera studia ceramicznego ENDE ceramics we Wrocławiu.


PRZEWODNICZĄCY RADY ARTYSTYCZNEJ

​​Reżyser, producent. Zadebiutował w 2004 roku niezależnie zrealizowanym filmem „Katatonia”, którym wygrał Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni. Autor filmu dokumentalnego „Gugara” (m.in. Złoty Lajkonik, The Intangible Heritage Award – Cinema du Reel FF, pokaz podczas Cannes 2008). Współwłaściciel firmy Centrala. Producent kilkunastu filmów dokumentalnych i kilku fabularnych.Współzałożyciel „Stowarzyszenia Film 1,2″. Obecnie rozwija start-up technologiczny, łącząc doświadczenie nabyte w pracy w mediach z innowacyjnymi technologiami.


CZŁONEK RADY ARTYSTYCZNEJ / KOORDYNATOR

Animator kulturalny i społeczny, kierownik produkcji, fotograf. Absolwent wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Grafiki na Uniwersytecie SWPS, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu. Pomysłodawca i organizator Akademii Filmu Dokumentalnego MovieWro, koordynator projektów oraz członek Rady Artystycznej Wrocławskiej Fundacji Filmowej. Organizator i selekcjoner Festiwalu Filmów Dokumentalnych Okiem Młodych w Świdnicy oraz koordynator obsługi gości Świdnickiego Festiwalu Filmowego Spektrum.
Od 2013 współpracuje z Warszawskim Festiwalem Filmowym jako koordynatory jury. Ostatnio zaangażowany w produkcję filmową. Laureat Głównej Nagrody 48 Hour Film Project Warsaw za film „Złe zabawy”. Kierownik produkcji filmu „Wszystkie Nieprzespane Noce” nagrodzonego m.in. na Sundance Film Festival oraz festiwalu T – Mobile Nowe Horyzonty.


FOTOGRAF
Fotograf, twórca wideo oraz projektant graficzny. Ukończył Kulturoznawstwo ze specjalnością Kultura Filmowa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Mediację Sztuki ze specjalnością Kuratorską na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Student Komunikacji Wizerunkowej ze specjalnością Communication Design na Uniwersytecie Wrocławskim. Związany z Wrocławską Fundacją Filmową oraz TIFF Collective, z którymi ściśle współpracuje od 2016 roku. Tworzy fotoreportaże z wydarzeń kulturalnych we Wrocławiu, dokumentuje wystawy, koncerty oraz tworzy krótkie formy filmowe. Współpracował m.in. z: OP ENHEIM, Strefą Kultury Wrocław, Muzeum Współczesnym we Wrocławiu, Narodowym Forum Muzyki, Tauron Nowa Muzyka, Jazz nad Odrą Festival, Stowarzyszeniem Pieśni Kozła, Docs Against Gravity, Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty, Narodowym Centrum Polskiej Piosenki, Centrum Sztuki WRO, Funkhaus Berlin oraz Europejską Akademią Filmową. W wolnym czasie pracuje nad projektami fotograficznymi dotykającymi zagadnień etnografii wizualnej i relacji przestrzennych.

KLUB FESTIWALOWY
Absolwentka Kulturoznawstwa ze specjalizacją Krytyka artystyczna na Uniwersytecie Wrocławskim, filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Kulturoznawstwa i komunikacji międzykulturowej na Uniwersytecie SWPS.
Od 2009 r. związana z fundacją Visionica (później WrocFF), w której najpierw odbywała swoje praktyki studenckie podczas cyklu Akademii Filmu Dokumentalnego „MovieWro”. Następnie związała się z Wrocławską Fundacją Filmową, realizując spoty reklamowe, wideo oraz fotorelacje z poszczególnych wydarzeń. Brała aktywny udział w organizacji cyklu Polish Cinema for Beginners, festiwalu  „Okiem Młodych” w Świdnicy, a także festiwalu MIASTOmovie, gdzie podczas V edycji festiwalu była kuratorką muzycznych wydarzeń towarzyszących.
Związana jest także ze stowarzyszeniem Regime, gdzie współtworzy szereg wydarzeń muzycznych i kulturalnych oraz realizuje teledyski. Była jedną z organizatorek NACISK-u – I festiwalu druku. Współpracowała m.in. z festiwalem Millenium Docs Against Gravity, Eklektik Session oraz Uniwersytetem Trzeciego Wieku.
Obecnie studentka studiów podyplomowych z Psychogerontologii w Instytucie Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest miłośniczką nowego kina greckiego oraz montażu filmowego.

KOORDYNATORKA

Absolwentka Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych na Uniwersytecie Wrocławskim (licencjat, kierunki wiodące: kulturoznawstwo i komunikacja wizerunkowa), obecnie w trakcie studiów magisterskich. Studiowała również zrównoważony rozwój na Uniwersytecie w Uppsali (Szwecja) i nowe media na Uniwersytecie w Amsterdamie. Pracowała m.in. w Kinie Nowe Horyzonty i Biurze Literackim, prowadziła także audycje kulturalne w Radiu LUZ. Po godzinach instruktorka kitesurfingu.


Magdalena Przewłocka, Stanisław Abramik, Anna Frankowska, Aleksandra Solińska, Alicja Kania