To My

Łączy nas miłość do kina i dążenie do przekształcenia swojego otoczenia na lepsze. Pracujemy razem, każdy w obszarze działań, w którym czuje się najlepiej. Wrocławska Fundacja Filmowa to zespół ludzi sprawnie realizujących założone cele.


PREZES FUNDACJI / FUNDATOR

Dyrektor Świdnickiego Festiwalu SPEKTRUM oraz Festiwalu OKIEM MłODYCH. Współorganizator nagrodzonego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej cyklu Polish Cinema for Beginners. Dziennikarz i producent filmowy – działający w firmie producenckiej Centrala. Podczas studiów pracował w TVP 3 Wrocław oraz niemieckiej telewizji RBB z siedzibą w Berlinie. Oprócz tego pisał do „Machiny” oraz niemieckiego dziennika „Schwaebisches Tagblatt”. Współautor książki o twórczości Luisa Buñuela. Po ukończeniu studiów na wydziale filologii hiszpanńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, podjął pracę jako kierownik produkcji filmowej. Współpracował przy produkcji kilku filmów dokumentalnych i fabularnych. Absolwent Mistrzowskiej Szkoły Andrzeja Wajdy na kierunku produkcji kreatywnej. Stypendysta MFG-Film Foerderung Baden-Wuertemberg. Uczestnik Atelier Ludwigsburg-Paris, absolwent francuskiej La Femis oraz londyńskiej NFTS – jako producent filmowy.


WICEPREZES FUNDACJI / FUNDATOR

Dziennikarz filmowy, animator kultury, organizator wydarzeń filmowych. Przez trzy lata stały współpracownik Stopklatki, publikował także w: Aktiviście, Ricie Baum, Dwutygodniku, miesięcznikach KINO i LOGO. W latach 2009-2010 redaktor naczelny portalu kulturalnego G-punkt.pl. W latach 2015-2016 redaktor działu filmu portalu „Dolnoslaskosc.pl”.
Działał w ruchu dokumentalistów komórkowych „Miasta w Komie”, gdzie przygotowywał materiały na Europejski Kongres Kultury. W latach 2011-2013 prezes Fundacji Visionica. Współautor projektów „Akademia Filmu Dokumentalnego MOVIEWRO”, „Polish Cinema for Beginners”, „MIASTOmovie” i „KinoSchron”, od 2011 r. dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”, w latach 2013-2015 współpracował z Dolnośląskim Festiwalem Architektury, później współpracował z: Muzeum Współczesnym
Wrocław, Przeglądem Sztuki Survival, festiwalem literacko-artystycznym preTEXTY; jest koordynatorem debat i opiekunem Jury przy festiwalu Docs Against Gravity (ex: PLANETE+ DOC Wrocław), od 2015 dyrektor artystyczny festiwalu SPEKTRUM, współkurator BRAVE CINEMA,
odbywającego się w ramach Brave Festivalu. Współautor książki „Stanisław Lenartowicz – twórca osobny”. Był prelegentem Akademii Filmowej Multikina, Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej i współtworzył Program Edukacji Filmowej Fundacji Sztuki Współczesnej „In Situ” (2017-2017. Był jurorem festiwalu Kina Amatorskiego i Niezależnego w roku 2011, od 2012 zasiada w kapitule nagrody WARTO – przyznawanej talentom filmowym z Dolnego Śląska. Laureat pierwszej edycji
konkursu „30 Kreatywnych Wrocławia”, „Człowiek Roku 2015” w kategorii Kultura wg portalu TuWrocław.com. W 2017 r. prowadził Kinoteatr Zdrowie Sokołowsko.


WICEPREZES FUNDACJI / FUNDATOR

Producentka i kierownik produkcji kilku filmów fabularnych i ponad dwudziestu dokumentalnych, prezentowanych i zdobywających nagrody na międzynarodowych festiwalach w Polsce i za granicą. Współzałożycielka Centrali, Stowarzyszenia Film 1,2 i Wrocławskiej Fundacji Filmowej. W wolnych chwilach (o ile takie w ogóle istnieją) próbuje realizować swoje prospołeczne skrzywienia – np. zagadnienia edukacji demokratycznej.


PROGRAMER

Krytyk filmowy, animator kultury, wykładowca. Absolwent filmoznawstwa UAM w Poznaniu, studiował także na UJ w Krakowie oraz UniCal we Włoszech. Autor artykułów i wywiadów dla prasy polskiej („Kino”, „Ekrany”, „Kwartalnik Filmowy”, „Film”, „Znak”, „Topos”, Filmweb.pl) i zagranicznej („Images”, „Schegge”, „Iskusstwo Kino”), korespondent ze światowych festiwali filmowych (Berlinale, Wenecja, San Sebastian), współautor książek (m.in. „David Lynch. Polskie spojrzenia”, „Sylwester Chęciński”, „Wajda. Przewodnik Krytyk i Politycznej”). Za pracę krytyczno- filmową uhonorowany Nagrodą im. Krzysztofa Mętraka (2012), obecnie członek kapituły Nagrody. Od 2009 r. związany jako publicysta z pismem Dwutygodnik.com, dla którego w latach 2011-12 redagował program „Flaneur Kulturalny”, a w 2015 r. dział Media i Obyczaje. W latach 2012-13 związany z Associazione Universitaria Koiné przy Uniwersytecie Bolońskim, w latach 2008-10 specjalista ds. programowych Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Współtwórca strony Popvictims.pl (od 2009), wrocławskiego komitetu Stowarzyszenia Dante Alighieri (od 2013) oraz projektu Polish Cinema for Beginners (od 2012), wyróżnionego Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Edukacja Filmowa. Prowadzi wykłady, spotkania, warsztaty i projekcje filmowe m.in. na Uniwersytecie Wrocławskim, w Dolnośląskiej Szkole Wyższej i w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu.


KOORDYNATORKA

Absolwentka Filologii Hiszpańskiej i Filologii Francuskiej (Uniwersytet Wrocławskiego, Wrocław) oraz Wrocławskiej Szkoły Fotografii afa.

W 2018 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie Animacji i edukacji kulturalnej. Od 2015 roku pracowała w Brave Festival jako asystentka producenta, od 2016 roku jako Producentka Wykonawcza; od 2014 roku – jako Koordynatorka Projektów dla TIFF Festival i TIFF Center; od 2017 – jako Menedżerka Fundacji Jubilo oraz koordynatorka projektów dla Wrocławskiej Fundacji Filmowej. Od 2014 roku animatorka i prowadząca warsztaty fotograficzne dla dzieci, młodzieży i seniorów w ramach TIFF Academy. Prowadziła też warsztaty dla Klubu Młodzieżowego Stowarzyszenia Żółty Parasol, Wrocławskich Ścieżek Tolerancji, Narodowego Forum Muzyki, Makerspace Pralni w Sokołowsku. Zaangażowana w organizację MIASTOmovie, Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy, 15. Biennale Sztuki Mediów WRO, TIFF Festival 2013, 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Nowe Horyzonty”, „Dni Afryki w Olsztynie”, AfryKamer, Asymmetry Festival. Bierze udział w licznych projektach wydawniczych (tłumaczenia, redakcja, korekta, fotografie). Pomysłodawczyni kolektywu artystycznego „Odkrytki. Kochanym ciotkom”, który w latach 2014-2016 czterokrotnie wygrał dofinansowanie z Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 w ramach programu mikroGRANTy na projekty fotograficzne.


SOCIAL MEDIA / WWW

Absolwentka Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego na specjalizacjach: Komunikacja i Media (licencjat) oraz Kultura i Wizerunek Regionu (magisterium), a także absolwentka Komunikacji Wizerunkowej (specjalizacja Branding) w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Od 2009 r. współpracuje z Fundacją Visionica (później WrocFF), zajmując się promocją i tworzeniem kampanii w mediach społecznościowych oraz obsługą stron www. Pracowała przy Bitwach Filmowych oraz Akademii Filmu Dokumentalnego „MovieWro”, obecnie zajmuje się Międzynarodowym Festiwalem Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy, DKFem dla obcokrajowców – „Polish Cinema for Beginners”, Festiwalem Miejskim MIASTOmovie oraz Świdnickim Festiwalem Filmowym SPEKTRUM.
Social mediami zajmowała się także przy wrocławskiej edycji festiwalu Millenium Docs Against Gravity oraz Brave Festivalu.
W 2016 roku związana była również z Biurem Festiwalowym Impart 2016 przy projektach „Wielkie Żarcie” oraz Miasto Przyszłości/Laboratorium Wrocław, realizowanych w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. W 2017 roku zaczęła współpracę z Fundacją Ładne Historie, dla której obsługuje media społecznościowe projektów Posłuchane oraz Lekcje Sztuki.
Fanka zimy, kotów i gier planszowych.


PUBLIC RELATIONS

Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych na kierunku politologia (specjalizacja: media i dziennikarstwo) oraz Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na kierunku dziennikarstwo (specjalizacja: communication design).
Od 2010r. związana z Festiwalem „Okiem Młodych” (od 2011 r. z fundacją Visionica – później WrocFF), początkowo jako wolontariusz, w 2016 r. zajmowała się promocją i tworzeniem kampanii w mediach społecznościowych. Od 2017 r. jest odpowiedzialna za promocję i kontakt z mediami podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” i Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM. W 2017 r. rozpoczęła współpracę z Fundacją Ładne Historie, w której w projekcie Posłuchane zajmuje się promocją i kontaktem z mediami. W roku 2017 zajmowała się także promocją Dolnośląskiego Festiwalu Młodego Widza w Sokołowsku. Od początku 2017 r. jest również związana z wrocławskim oddziałem międzynarodowej inicjatywy Sofar Sounds, w której odpowiada za social media oraz lokacje.
Od 2017 r. związana z łódzką firmą Centrala Film, w której pracuje jako asystent produkcji filmowej. Człowiek-ogarniacz, miłośniczka odkrywania nowych zespołów muzycznych, nie znosi nudy.


PUBLIC RELATIONS

Dziennikarz muzyczny i kulturalny. Od 2012 do 2013 roku redaktor naczelny serwisu kulturalnego Gpunkt.pl, wcześniej szef muzyczny wrocławskiego Radia LUZ. Współpracuje m.in. z „ArtBusiness” i „Piana Magazine”, współtworzy też bloga o popkulturze Popvictims.pl. Prelegent, moderator debat, spotkań autorskich i konferencji prasowych o tematyce muzycznej i filmowej (m.in. m.in. festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty, Eklektik Session, Akademia Filmu Dokumentalnego „MovieWro”, Podwodny Wrocław, Wrocławski Sound, Wrocławski Festiwal Gitarowy). Rzecznik prasowy instytucji i wydarzeń kulturalnych (CRZ Krzywy Komin, DOK.Incubator 2013, Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 – programy „Miasto Przyszłości / Laboratorium Wrocław” i „Cyber Akademia”). Organizator i przewodniczący kapituły przyznającej Szczyt Kultury – nagrodę dla wrocławskich i dolnośląskich animatorów kultury. Autor objętego honorowym patronatem ambasad Australii i Nowej Zelandii programu „Siódmy Kontynent”.


KURATORKA

Absolwentka historii sztuki, kulturoznawstwa o specjalizacji performatyka oraz communication design na Uniwersytecie Wrocławskim. Przez kilka lat współpracowała z Wrocławskim Teatrem Współczesnym przy redakcji tekstów oraz przy organizacji Festiwalu Teatralnego DIALOG. Ambasadorka Łódź Design Festival 2011 we Wrocławiu. Od 2013 roku współtworzy Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów Wroclove Design. Do niedawna pracowała w CRZ Krzywy Komin we Wrocławiu, gdzie zajmowała się współtworzeniem programu oraz pozyskiwaniem środków na działalność. Koordynatorka projektu trzymiesięcznych warsztatów dla dzieci i młodzieży z zakresu edukacji przestrzennej – KIDS DESIGN SPACE oraz drugiej edycji międzynarodowego projektu FRESH DESIGN – Młoda Europa o designie, warsztatów i wystawy studentów uczelni projektowych i architektonicznych z Czech, Słowacji, Niemiec, Węgier, Ukrainy i Polski. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi w zakresie pozyskiwania oraz prowadzenia i rozliczania funduszy na działalność, zarówno ze źródeł krajowych, jak i międzynarodowych, czym zajmuje się także we WrocFF. ​


KOORDYNATORKA

Studentka kierunku Kultura i Praktyka Tekstu: Twórcze pisanie i edytorstwo. Zajmuje się tłumaczeniami pisemnymi i produkcją wydarzeń kulturalnych. Związana z Wrocławską Fundacją Filmową, współpracuje z Fundacją Art Transparent i Fundacją TIFF Collective. Odpowiadała za centrum festiwalowe i wolontariuszy podczas 16. Przeglądu Sztuki SURVIVAL, przeglądu BRAVE CINEMA 2018, TIFF Festivalu 2018. Zaangażowana w organizację Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy, MIASTOmovie i Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM.


KURATORKA WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH / KOORDYNATORKA

Absolwentka kulturoznawstwa o specjalizacji “kultura i media” na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów podyplomowych menedżerów kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od 2014 roku współtworzy i współpracuje z Wrocławską Fundacją Filmową jako kurator wydarzeń towarzyszących.
W 2014-2017 odpowiadała za programowanie sceny muzycznej Miejskiego Festiwalu MIASTOmovie: wro oraz działania kulturalno-społeczne przy innych projektach organizacji, m.in. Festiwal Filmowy Spektrum czy Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Okiem Młodych. Od 2017 roku koordynatorka projektu edukacyjnego Polish Cinema for Beginners.
W okresie 2015-2016 związana była z Biurem Festiwalowym Impart 2016 jako specjalista ds. projektów sztuk wizualnych. W 2016 roku podjęła współpracę z Fundacją Ładne Historie, w której pełni rolę producenta wykonawczego projektów: Posłuchane oraz Lekcje Sztuki.
Współpracuje również z organizacjami pozarządowymi jako koordynator wydarzeń muzycznych, a także pełni funkcję managera studia ceramicznego ENDE ceramics we Wrocławiu.


KOORDYNATORKA

Absolwentka Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych na Uniwersytecie Wrocławskim (licencjat, kierunki wiodące: kulturoznawstwo i komunikacja wizerunkowa), obecnie w trakcie studiów magisterskich. Studiowała również zrównoważony rozwój na Uniwersytecie w Uppsali (Szwecja) i nowe media na Uniwersytecie w Amsterdamie. Pracowała m.in. w Kinie Nowe Horyzonty i Biurze Literackim, prowadziła także audycje kulturalne w Radiu LUZ. Po godzinach instruktorka kitesurfingu.


PRZEWODNICZĄCY RADY ARTYSTYCZNEJ

​​reżyser, producent. Zadebiutował w 2004 roku niezależnie zrealizowanym filmem „Katatonia”, którym wygrał Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni. Autor filmu dokumentalnego „Gugara” (m.in. Złoty Lajkonik, The Intangible Heritage Award – Cinema du Reel FF, pokaz podczas Cannes 2008). Współwłaściciel firmy Centrala. Producent kilkunastu filmów dokumentalnych i kilku fabularnych.Współzałożyciel „Stowarzyszenia Film 1,2″. Obecnie rozwija start-up technologiczny, łącząc doświadczenie nabyte w pracy w mediach z innowacyjnymi technologiami.


CZŁONEK RADY ARTYSTYCZNEJ / KOORDYNATOR

Animator kulturalny i społeczny, kierownik produkcji, fotograf. Absolwent wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Grafiki na Uniwersytecie SWPS, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu. Pomysłodawca i organizator Akademii Filmu Dokumentalnego MovieWro, koordynator projektów oraz członek Rady Artystycznej Wrocławskiej Fundacji Filmowej. Organizator i selekcjoner Festiwalu Filmów Dokumentalnych Okiem Młodych w Świdnicy oraz koordynator obsługi gości Świdnickiego Festiwalu Filmowego Spektrum.

Od 2013 współpracuje z Warszawskim Festiwalem Filmowym jako koordynatory jury. Ostatnio zaangażowany w produkcję filmową. Laureat Głównej Nagrody 48 Hour Film Project Warsaw za film „Złe zabawy”. Kierownik produkcji filmu „Wszystkie Nieprzespane Noce” nagrodzonego m.in. na Sundance Film Festival oraz festiwalu T – Mobile Nowe Horyzonty.

FOTOGRAF

Fotograf, twórca wideo. Ukończył Kulturoznawstwo ze specjalnością Kultura Filmowa na Uniwersytecie Wrocławskim. Student Mediacji Sztuki ze specjalnością Kuratorską na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Związany z Wrocławską Fundacją Filmową, TIFF Collective oraz Biurem Festiwalowym Impart 2016. Tworzy fotorelacje z wydarzeń kulturalnych we Wrocławiu, dokumentuje wystawy, koncerty oraz tworzy krótkie formy filmowe. Od 2016 roku zajmuje się również projektowaniem graficznym. Współpracował m.in. z: Narodowym Forum Muzyki, Jazz nad Odrą Festival, Brave Festival, Docs Against Gravity, Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty, Narodowym Centrum Polskiej Piosenki, Muzeum Współczesnym we Wrocławiu, Centrum Sztuki WRO, Wrosound Festival, Funkhaus Berlin oraz Europejską Akademią Filmową.


KLUB FESTIWALOWY
Absolwentka Kulturoznawstwa ze specjalizacją Krytyka artystyczna na Uniwersytecie Wrocławskim, filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Kulturoznawstwa i komunikacji międzykulturowej na Uniwersytecie SWPS.
Od 2009 r. związana z fundacją Visionica (później WrocFF), w której najpierw odbywała swoje praktyki studenckie podczas cyklu Akademii Filmu Dokumentalnego „MovieWro”. Następnie związała się z Wrocławską Fundacją Filmową, realizując spoty reklamowe, wideo oraz fotorelacje z poszczególnych wydarzeń. Brała aktywny udział w organizacji cyklu Polish Cinema for Beginners, festiwalu  „Okiem Młodych” w Świdnicy, a także festiwalu MIASTOmovie, gdzie podczas V edycji festiwalu była kuratorką muzycznych wydarzeń towarzyszących.
Związana jest także ze stowarzyszeniem Regime, gdzie współtworzy szereg wydarzeń muzycznych i kulturalnych oraz realizuje teledyski. Była jedną z organizatorek NACISK-u – I festiwalu druku. Współpracowała m.in. z festiwalem Millenium Docs Against Gravity, Eklektik Session oraz Uniwersytetem Trzeciego Wieku.
Obecnie studentka studiów podyplomowych z Psychogerontologii w Instytucie Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest miłośniczką nowego kina greckiego oraz montażu filmowego.

Magdalena Przewłocka, Stanisław Abramik, Anna Frankowska, Aleksandra Solińska