LAS, 4 RANO W KINACH OD 20. STYCZNIA

Inne

las_mini
Już 20 stycznia na ekrany kin trafi „Las, 4 rano” – film w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego, w którym po raz pierwszy od 12 lat w głównej roli zobaczymy Krzysztofa Majchrzaka.

 

Scenariusz filmu „Las, 4 rano”, którego współautorami są Jan Jakub Kolski i Krzysztof Majchrzak, został zainspirowany bestsellerową książką pod tym samym tytułem. „Las, 4 rano” to historia mężczyzny, który wydaje się królem życia – ma pieniądze, władzę, kobiety i narkotyki. Któregoś dnia porzuca pracę w korporacji, w sposób nie dający szans na  powrót.
Las, 4 rano kilka lat później. Na wpół zdziczały dziad leśny; zarośnięty, brudny, w łachmanach – zakłada wnyki na zwierzęta. Rozpoznajemy; to ten sam człowiek. Mężczyzna mieszka w lesie, w wybudowanej przez siebie ziemiance. Za towarzystwo ma trójnogiego psa. Żywi się mięsem upolowanej zwierzyny, żyje w zgodzie z przyrodą. Któregoś dnia przed drzwiami jego samotni staje 13-letnia dziewczynka Jadzia i zmusza go aby  po raz kolejny zmienił swoje życie.

 

 

U boku Krzysztofa Majchrzaka w filmie zagrali: Olga Bołądź – w roli Naty, przydrożnej prostytutki, Marysia Blandzi – w roli Jadzi oraz Michał Kowalski jako Boria, Grzegorz Stelmaszewski jako Aleksandyr i Aleksandra Michael jako Penka. 
Międzynarodowa premiera filmu „Las, 4 rano” odbyła się w Szanghaju podczas Shanghai International Film Festival. Polscy widzownie po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć film podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Od 20 stycznia film trafi do prawie czterdziestu kin studyjnych w całej Polsce za sprawą Wrocławskiej Fundacji Filmowej – dystrybutora filmu.

Producentem filmu jest Wytwórnia Doświadczalna.  Centrala, EC1 Łódź – Miasto Kultury, Miasto Łódź, Centrum Technologii Audiowizualnych, K2 Strefa są jego koproducentami.  Film został dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji o filmie na stronie www.las4rano.pl oraz na portalu Facebook: www.facebook.com/las4rano
 
Do zobaczenia w kinie!

plakat_web