Jak w starym kinie podczas finału 11. Polish Cinema for Beginners

Polish Cinema for Beginners

pweb
Już za tydzień w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się finał 11. sezonu Polish Cinema for Beginners. Przepełnioną miłością edycję (tej jesieni cykl odbywa się pod hasłem „Polish Love”) zamknie film Wojciecha Jerzego Hasa „Pożegnania”. Bilety w sprzedaży.

 

Warszawa, lato 1939 roku. Paweł (Tadeusz Janczar) pochodzi z arystokratycznej rodziny, ale czas, bardziej niż na salonach, woli spędzać w szemranych klubach. W jednym z takich miejsc poznaje Lidkę (Maria Wachowiak), która zarabia jako dziewczyna do towarzystwa. W pensjonacie „Quo Vadis” spędzają razem noc… Spotykają się ponownie kilka lat później – właśnie kończy się wojna, która odmieniła życie ich obojga. Żadne z nich nie zapomniało przelotnego flirtu sprzed lat – czy był on początkiem ich wielkiej miłości?

 

Fragment filmu „Pożegnania”: https://youtu.be/-1q31CAOv6M  

 

Nagrodzone na festiwalu w Locarno „Pożegnania” to jeden z najbardziej klasycznych polskich melodramatów. Film unieśmiertelniła także jego ścieżka dźwiękowa – to właśnie z niej pochodzi ponadczasowy przebój Sławy Przybylskiej „Pamiętasz była jesień”. Podczas finału Polish Cinema for Beginners naprawdę będzie się można poczuć jak „w starym kinie”: film pokazany zostanie z oryginalnej taśmy 35 mm. Seans będzie też okazją do zapoznania się z próbką twórczości Wojciecha Jerzego Hasa („Pętla”, „Rękopis znaleziony w Saragossie”) – jednego z najniezwyklejszych polskich reżyserów, który zawsze przedkładał obraz nad rzeczywistość.

 

Pokaz „Pożegnań” odbędzie się 6 grudnia o godzinie 19:00 w Kinie Nowe Horyzonty. Bilety w cenie 17 złotych nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie KinoNH.pl. Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na: PolishCinema.com.pl i facebook.com/PolishCinema. Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa, a wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Wrocław.

 

Do zobaczenia w kinie!
 Polish_Cinema_Social-14