Czarna komedia Borysa Lankosza podczas kolejnego pokazu PCfB

Polish Cinema for Beginners

rewers
W przyszły czwartek, 15 marca, w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się kolejny już pokaz 10. odsłony Polish Cinema for Beginners. Drugim tytułem prezentowanym podczas „rodzinnego” sezonu przeglądu będzie „Rewers” Borysa Lankosza – najlepszy polski film 2009 roku, nagrodzony Grand Prix na festiwalu w Gdyni oraz Orłem Polskiej Akademii Filmowej.
Osadzony w latach 50. „Rewers” opowiada historię Sabiny (Agata Buzek) – skromnej pracownicy wydawnictwa, „szarej myszki”, którą matka (Krystyna Janda) i babka (Anna Polony) bez powodzenia próbują wydać za mąż. Oto jednak niespodziewanie w jej życiu pojawia się przystojny, choć mroczny, mężczyzna (Marcin Dorociński), którego obecność rozpocznie serię zaskakujących zdarzeń. Czarna komedia Borysa Lankosza, ukazując trzy pokolenia polskich kobiet, mówi wiele o grozie lat stalinowskich, ale i co nieco o czasach współczesnych.
Zwiastun filmu „Rewers”: https://www.youtube.com/watch?v=7noe5w1xCkw

Gościem drugiego spotkania w ramach zatytułowanej „FAMILY MATTERS” wiosennej edycji Polish Cinema for Beginners będzie Malwina Tuchendler, edukatorka międzykulturowa i tłumaczka współpracująca z wrocławską Gminą Żydowską, związana także z Fundacją Bente Kahan i z redakcją „Chiduszu”. Spotkanie z nią przeprowadzi Adam Kruk – krytyk filmowy, dziennikarz i filmoznawca, laureat Grand Prix w Konkursie o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka, członek FIPRESCI, autor koncepcji programowej PCFB.
Pokaz „Rewersu” odbędzie się 15 marca o godzinie 19:30 w Kinie Nowe Horyzonty. Bilety nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie KinoNH.pl. Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na: PolishCinema.com.pl i facebook.com/PolishCinema. Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa.
Do zobaczenia w kinie!